Pro designéry

Co by měl vědět každý designér před účastí v projektu? V této sekci naleznete základní informace pro designéry.

Vkládání návrhu

Každý designér může vložit maximálně 3 návrhy pro jeden projekt. Každý návrh může obsahovat libovolný počet verzí pro tento design. Verzování návrhů je možné až do chvíle než zadavatel vyhlásí vítěze soutěže, nebo vyřadí návrh ze soutěže zamítnutím.

Vyřazení návrhu

Vyřazený návrh

Pokud zadavatel váš návrh vyřadí obdržíte informační email a současně ve vašem účtu bude náhled návrhu označen křížkem. Neznamená to nutně, že je váš návrh špatný. Zadavatel často potřebuje uvolnit místo pro další návrhy v pořadí a ponechává si pouze ty návrhy, které opravdu zvažuje k výhře.

Rozměry návrhu

Vkládaný návrh se z plného rozlišení zmenší na šířku 700px. Horní část návrhu (700×530px) se použije pro náhled. Samotný obrázek návrhu může být libovolně vysoký. Rozmery navrhu

Pravidla chování

Nekomunikujte se zadavatelem mimo portál LogoPro - veškerou komunikaci ve věci soutěže veďte transparentně u projektů a návrhů. Předávání zdrojových souborů obsahuje technickou revizi, proto musí být vítězné soubory předány výhradně prostřednictvím formuláře LogoPro.

Respektujte zadavatele - může se stát, že zadavatel má rozdílný vkus nebo nabídne odměnu za projekt, která podle vás není adekvátní. Případné negativní komentáře nebo obecnou diskuzi o projektu můžete s ostatními diskutovat ve fóru pro designéry.

Respektujte autorská práva - pokusy o plagiátorství trestáme zablokováním účtu. Současné technologie umožňují vyhledávání obrazových materiálů on-line, proto není tak obtížné plagiát odhalit. Nedoporučujeme využívat fotobanky - ve většině případů (iStockphoto, Shutterstock) není možné grafický prvek využívat jako logo a to ani v případě zakoupení rozšířené licence.

Systém hodnocení

Abychom zadavatelům poskytli rychlou představu o kvalitě designéra s kterým komunikují, zavedli jsme systém hodnocení designérů. Skóre designéra se odvíjí od jeho aktivity na portálu LogoPro. Body se designérům načítají za tyto události:

  • Vložení návrhu - Za každé vložení návrhu (nikoliv aktualizaci návrhu) obdrží designér body. Body se udělují až po ukončení projektu - pokud návrh zadavatel ponechal až do konce, přičte se za každý takový návrh 10 bodů. Pokud byl v průběhu projektu návrh zamítnut, přičte se 1 bod.
  • LogoPro TIP - Pokud administrátor LogoPro udělí návrhu odznak "LogoPro TIP", obdrží designér 100 bodů.
  • Vítěz projektu - Pokud bude váš návrh vítězný, obdržíte počet bodů, který odpovídá ceně projektu.

Dodání zdrojových souborů v případě výhry

Pokud váš návrh zadavatel označí jako vítězný, budeme vás kontaktovat pro zaslání zdrojových souborů vítězného návrhu. Přečtěte si prosím požadavky na formát zdrojových souborů pro kategorii, které se hodláte zúčastnit.

Vyplácení výher

Probíhá formou převodu na účet uvedený v uživatelském profilu designéra. Před převodem je nutné dodat zdrojové soubory vítězného designu. Z celkové nabízené částky za projekt bude odečteno 20 % provize LogoPro.cz